sadsad x
asdasdPerfore Plastik Boruları ;


Perfore drenaj boruları katı atık depolama tesislerinde kullanılan yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen bir boru tipidir.


Özellikle çöp depolama alanlarında dip kısımlarda biriken suların uzaklaştırılmaması kullanımda önemli sıkıntılara sebep olur. İlerleyen dönemlerde çöp yükününde bilmesiyle birlikte uzaklaştıralamayan dip suları çökmelere neden olur.


Perforated plastik boruları bu durumlarda etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Perfore hdpe boru yüksek direnci ve darbeye karşı mukavemeti ile bu alanda kullanılan önemli bir borudur.


Pe 100 perfore boru, koruge perfore boru ve pvc perfore boru olmak üzere 3 tip boru şeklinde üretilen drenaj borularında yapılacak işleme göre bir takım testler yapılır ve kullanılacak boru ve hammadde plastic boru üreticileri tarafından müşterilere belirtilir.


Perforated HDPE pipes müşteri isteğine bağlı olarak dış yüzeyine belli aralıklar ile delikler oluşturulur. Çöp sahalarının ihtiyacı olan perfore ve delikli sızıntı borularını üretme ve boruların mukavemetini belirleme yapılan test ve kontroller ile belirlenir.


Oluşturulan bu delikler ile de kullanılacağı bölge üzerinde ki yapılacak olan temizleme işleminde katı atıkların depolanmasında yardımcı olur.

kuzeyboru-hdpe-boru
kuzeyboru-hdpe-boru


Boruların ömürlerini etkileyen dış faktörlerde şunlardır;

• Perfore plastik boru sıcaklık, basınç ve akışkan özellikleri

• Delikli drenaj boru çalışma koşulları

• HDPE hammaddesinin kimyasal yapısı

• Perfore delikli drenaj borusu döşenen toprağın kimyasal yapısı

• Perfore drenaj boru döşemesi sırasında uygulanan birleştirme ve şartları borularının ömürlerine etki etmektedir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.