sadsad x
asdasd

PPRC Boru Genel Özellikler

Kuzeyboru PPRC Borularu ve ek parçaları  PP (Polipropilen Random Copolimer) olarak tanımlanan tip 3 sınıfı hammaddeden üretilmektedir. Bina içi soğuk, sıcak ve içme suyu tesisatlarında, endüstriyel sıvı dağıtım sistemlerinde vb. gibi birçok alanda öncelik tercihler arasında yer almaktadır.

Hafif ve pürüzsüz olması
İç yüzeyinin kaygan olması
Kireçlenme ve paslanma yapmaması
Hijyenik olması
Montajının kolay olması
gibi nedenlerle diğer galvanizli ürünlerin yerini almıştır. 

PP hammaddesi; ısıya, basınca ve kimyasallara dayanıklılık yönünden üç sınıfa ayrılır.

Tip 1: PP-H (Polipropilen Homopolimer

Tip 2: PP-B (Polipropilen Blokkopolimer)

Tip 3: PP-R (Polipropilen Randomkopolimer)


Tip-3 hammaddesi, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından Tip-1 ve Tip-2 hammaddelerinden daha yüksek performansa ve daha üstün özelliklere sahiptir. Plastik sektöründe bu hammaddenin en büyük özelliği ısıya ve kimyasal etkilere karşı olan direncidir. Bu nedenle sıcak ve soğuk su tesisatlarında güven ile kullanılmaktadır.
PPRc hammaddesinin monomer yapısı rastgele zincir oluşturduğundan dolayı bünyesinde biyolojik bir yapı barındırmaz. Bu da PPRC boru ve ek parçalarında renk ve koku vermeyen üstün özellik göstermesinde en büyük etkendir.
Ayrıca zor alev alması, korozyona dayanıklılığı, ısı ve ses yalıtım özelliği, kimyasallara gösterdiği direnci, montaj firesinin olmaması, çevre dostu olması gibi özellikleri ile de oldukça ön plandadır.

TS 9937, TSE EN ISO 15874, DIN 8077, DIN 8078, DVGW W544 standartlarına uygun üretilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.