sadsad x
asdasd

Geçme Muflu PVC-U Borularda Uygulama Şekli

·          Temizleme: Pahı kırılmış boru ucunun ve conta yuvasının temiz olmasına dikkat ediniz.
·          Yağlama: Pahlı boru ucuna arap sabunu sürünüz.
·          Conta yerleştirme: Contayı yuvasına serbest bir şekilde yerleştiriniz.
·          Birleştirme: Pahlı boru ucu mufun içine kılavuz işaret mufla aynı noktaya gelene kadar itilir.

    Sahada kesilmiş bir boruyu birleştirmek için öncelikle boru ucunu hazırlamak gerekmektedir. İyi bir birleşim için boru ucu düzgün kesilmiş olmalıdır. Boruyu çapına göre demir testeresi, el testeresi veya motorlu testere ile kesebilirsiniz. Düzgün bir kesim sağlamak için kesmeden önce boru çevresinin 360° işaretlenmesi tavsiye edilir. Doğru pah açısı ve derinliğini sağlamak, buna ilaveten borunun gireceği mesafeyi ve gerekli kılavuz işaretin yerini belirlemek için fabrika imalatı bir boru ucu örnek alınmalıdır. Boru ucu tahta törpü veya pahlama aleti kullanılarak pahlanır. Pahlama işlemi ayrıca portatif tıraşlama makinesi ile de yapılabilir. Pahın kenarlarında kalmış sivri kısımlar bir çakı veya törpü ile temizlenir. Sivri kenarlar veya kötü pah contada kesiklere veya contanın çıkmasına sebebiyet verebilir.

Yapıştırma Muflu PVC-U  Borularda Uygulama Şekli

·         Yapıştırıcı ve temizleme sıvısı kutuları üzerinde yazan talimatları, özellikle depolama talimatlarını ve tehlike uyarılarını dikkatlice okuyunuz.
·         Boru ucunun düzgün kesilmiş ve çapaklarından arındırılmış olduğunu kontrol ediniz.
·         Boru ucunu Muf boyu kadar işaretleyiniz.
·         Muflu borunun ve diğer borunun ucunu temizleyici ile temizleyiniz.
·         Yapılacak olan bölgeleri zımparalayınız.
·         Zımparalanmış kısımları tekrar temizleyin ve yapıştırma işlemine başlamadan önce tamamen kuru olmasına dikkat edin.
·         Yapıştırıcıyı temiz bir fırça ile yapışacak yüzeylere boylamasına sürün.
·          Hızlı bir şekilde ve çevirmeden boru ucunu Muf ağzı işaretlenmiş noktaya gelinceye kadar itin.
·         Muf ağzından dışarı taşan yapıştırıcıyı temizleyin.
·         Basınç testinden önce en az 24 saat 20°C sıcaklıkta bekletilmelidir. Daha düşük sıcaklıklarda daha uzun süre bekletilmelidir.
·         Birleştirme sürekli bir işlem olmasına rağmen her bir birleşim en az 30 dakika hiç ellenmeden bırakılmalıdır. PVC borular için özel bir yapıştırıcı (tangit gibi) kullanılır. Boru çapına bağlı olarak 1" boru için 8 gram, 6" boru için 32 gram yapıştırıcı gereklidir. Bu miktar yapışacak olan iç ve dış yüzeyin her ikisi için gerekli olan miktardır.
UYARI:Hatalı kullanım söz konusu olduğunda şu ilk yardım önlemleri alınmalıdır: Eğer yapıştırıcı deri ile sehven çok fazla temas etmişse bu kısım derhal su ile yıkanmalıdır. Yapıştırıcı göz ile temas etmişse su ile yıkanmalı ve derhal tıbbi muayene yapılmalıdır. Yapıştırma muflu birleşim işlemi havalandırması Hatalı kullanım söz konusu olduğunda şu ilk yardım önlemleri alınmalıdır: Eğer yapıştırıcı deri ile sehven çok fazla temas etmişse bu kısım derhal su ile yıkanmalıdır. Yapıştırıcı göz ile temas etmişse su ile yıkanmalı ve derhal tıbbi muayene yapılmalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.