Sosyal Sorumluluk Politikamız ve Projelerimiz

Kuzeyboru, geleceğe yatırım, insana saygı ve müşterilerine yakınlık değerleri ile tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmeyi değişmez bir yönetim unsuru olarak kabul eder. Bu kapsamda sosyal sorumluluk anlayışımızı ve bu konudaki önceliklerimizi toplum ve çevre için en iyi olanı belirleriz.

Çevre

Doğal kaynakların sürdürülebilirliği için ve gelecek nesillere bırakılacak olan temiz çevre ve kullanılabilir kaynaklarının daha verimli tükelilmesine yönelik üretim ve süreçlerimiz devam ederken, tüm çalışanlarımız ile beraber çevreci teknolojiler ışığında çalışırız.

• Çevre standartlarımızı yasal zorunlulukların ötesinde oluşturur ve uygularız.

• Çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek için faaliyetlerimizin tümünde, önleyici yaklaşımı benimseriz.

• Çevresel riskleri belirler ve yönetiriz

• Ulaşılabilir en iyi üretim tekniklerini uygulamaya çalışırız.

• Çevresel gelişmeleri izleyip iş fırsatlarına çevirirken sürdürülebilirliğe katkı sağlarız

• Toplumun gelişmesi için çevresel bilinçlenme ve bilgi paylaşımını destekleriz.

• Enerji yönetimi, doğal kaynak kullanımı konularında hedefler belirler ve uygularız.

Eğitim

Kuzeyboru Gençlik Festivali ile geleceğimizin teminatı gençlerimiz ile beraber her yıl özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturmak ve iş yaşamlarının ilk eserlerini sergilemek için bir araya geliyoruz. 2015 yılında Aksaray Üniversitesi ile başlayan yolcuğumuz, ODTÜ, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin de katılımı ile her yıl Kuzeyboru Gençlik Festivalinde bir araya geliyoruz. Bugüne kadar 50.000’den fazla öğrenciyi bir araya gelip, birbirinden özgün ve yenilikçi eserler ile geleceklerine iz bıraktık

• “Çocuklarımız Okusun, Geleceğimiz Aydınlık Kalsın” doğrultusunda “Çocuklar Okusun Diye” sloganıyla öğrenim yılını tamamlayan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için eğitime desteğimizi sürdürüyoruz. Geleceğe hizmet etmenin büyümenin önündeki en büyük gereklilik olduğunun bilince olan ve her sene yüzlerce öğrenci ile buluşan Kuzeyboru, sömestr tatilini aktif değerlendirmesi için birbirinden değerli kitapları öğrencilere hediye ediyor. Kuzeyboru çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak ve sorgulayan , düşünen , gelişen bir nesil yetişmesi için çabalıyor.

kuzeyboruspor-sultanlarligi

Spor

Kuzeyboru kadın sporunu teşvik edecek, sporu hayatın bir parçası haline getirecek ve tüm toplumda spor bilincini yükseltecek politikaları ve çalışmaları desteklemektedir.

Çocukları ve gençleri voleybol ile buluşturmak, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza voleybolu sevdirmek, daha sosyal bir yaşam, kaliteli bir sporcu, karakterli bir birey olmaları için çalışıyoruz. Gençlerimize spor olanakları sağlayarak kişisel gelişimlerine değer katma hedefi doğrultusunda, çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimini sağlamak ve Kuzeyin Sultanları’na yeni yıldızlar kazandırma hedefi doğrultusuyla, bünyesinde 150 sporcu ile voleybol okulu faaliyetlerine devam etmektedir. Bu takımlarda başarılı olan sporcularımız A takım seviyesine yükselerek Sultanlar Ligi'nde forma giyme imkanı bulmaktadır.