Arama Kriterleri

Pe100 Boru Ağırlık Teknik Tablo ve Bilgileri

PE 100 Boru Ağırlık Et Kalınlığı Hesaplama Formu

Hdpe boru ağırlıkları et kalınlığı ve toleransları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Pe100 boru ağırlık hesaplanmasında içi boş silindir hacim hesabı ile Hdpe boru yoğunluğu çarpılarak Hdpe boru ağırlık tespiti yapılır. Pe 100 boru üretim aşamasında ısıl işlem görmesi sebebi ile genleşme özelliği gösterir bu nedenle Hdpe boru ölçüleri tablosu hazırlanırken tolerans değerlerini de gözönüne almak gerekir.

Üretim yapılan bölgedeki dış koşullar bile bu tolerans değerlerini etkilemektedir. Hdpe boru ölçüleri yani Hdpe boru et kalınlığı, Hdpe boru çapları , hdpe boru ağırlığı gibi değerler yukarıdaki hesaplanırken sözü edilen tolerans değerleri de baz alınmıştır. Tabloda ayrıca SDR ve Pn basınç değerleri yan yan gösterilmektedir. Tablodaki sarı alanlar standart dışı üretimi ifade etmektedir. Pe100 boru ağırlık hesaplaması için daha ayrıntılı bilgi için Kuzeyboru Kalite Güvence birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

Hdpe Boru, Polietilen (PE Boru), daha önceki teknolojik gelişmelerin yoğunluğuna göre sınıflandırılan mukavemete göre sıralanmıştır. Hdpe Pn4-Pn32 ile istenen çap ve boyutta özel üretim HDPE basınçlı boru sisteminin imalatı arasında yapılabilecek boru basınç sınıfları, özellikle içme suyunun nakli sırasında birçok teste tabi tutulmuştur. Hdpe Boru testleri sonucunda, tüm raporlar olumlu, insan hayatı üzerinde zararlı bir etkisi yoktur. Günümüzün en yaygın kullanılan borularından biri ekonomik, kullanımı kolay, verimli performans, kolay bağlantı yöntemi olan Hdpe boru sistemleri oldukça faydalı ve istenilen çap ve boyutta özet üretim olarak  KUZEYBORU tarafından üretilmektedir.

HDPE Boru Ağırlık Etkalınlığı ve Tolerans Tablosu

pe100-boru-agırlık-tablosu


}

KUZEYBORU ile iletişime geçin

Kuzeyboru İletişim
Mavi Piksel
Kuzeyboru Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde 2.Sokak No:33/A
Aksaray-TURKEY
+90 (382) 266 23 03 (Pbx)
info[at]kuzeyboru.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

  • Pazartesi: 08:30 - 17:30
  • Salı: 08:30 - 17:30
  • Çarşamba: 08:30 - 17:30
  • Perşembe: 08:30 - 17:30
  • Cuma: 08:30 - 17:30
  • Cumartesi: Kapalı
  • Pazar: Kapalı
Back to Top