Pvc Basınçlı İçme Suyu Boruları

Kuzeyboru Pvc Basınçlı İçme Suyu Boruları hakkında ilgiliniz çekebilecek Pvc Boru teknik

PVC Boru

Kuzeyboru PVC boruları TS 274 EN 1452 kalite standardına uygun, %100 PVC hammaddesinden üretilmektedir. Üretimimizde geri dönüşüm ve atık maddeler kullanılmamaktadır. Ayrıca müşteri isteğine göre DIN ve diğer standartlarda da üretimlerimiz yapılmaktadır. Pvc İçme Suyu Borularımız 20mm - 400 mm çap aralığında ve 6-10-16 Bar basınçlarda üretilmektedir. PVC basınçlı temiz su boruları ürün listesi için buraya tıklayabilir ve pvc boru fiyat listesi için 444 65 38 numaralı hattımızı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

PVC Boru Kullanım Alanları

Basınçlı İçme suyu şebekelerinde, Tarımsal sulama şebekelerinde, Pis su şebekelerinde,Kanalizasyon ve atık su şebekelerinde, Sınai ve kimyasal tesislerinde, Hidrant şebekelerinde, Havuz uygulamalarında, Tahliye hatlarında, Kablo koruma ve izalasyon amaçlı Kültür balıkçılığı sanayisinde, Yangın şebekelerinde PVC Boru kullanılmaktadır.

Pvc Boru Avantajları

PVC boru, taşıdığı suya tat veya koku vermez.
Metal borular gibi suyla tepkimeye girmez.
PVC borunun pürüzsüz iç duvar yüzeyi, biyofilm oluşmamasını sağlayarak su kirliliğini önler.
PVC basınçlı su boruları, yer altı dış korozyona ve iç boru korozyonuna dayanıklıdır.
PVC basınçlı su boruları dayanıklılıktan ödün vermez.
PVC boru, evsel ve endüstriyel atık suda bulunan hemen hemen tüm kimyasallara dayanıklıdır. Buna ek olarak, PVC boru erozyona ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir.
Su geçirmez eklemler, arıtma tesislerinde sızıntıyı önemli ölçüde azaltır.
PVC boru pürüzsüz iç duvar yüzeyi sıvı sürtünmesini ve akış direncini en aza indirir.
Temizlik ve bakım ihtiyacı azaltılarak işletme maliyetleri azaltılır.
PVC boruların aşırı yüklere maruz kalması durumunda bükülme veya esneme kabiliyeti de vardır.Bu yüzden ekstra bakıma ihtiyaç duymamasını sağlar.
Hafif olduğu için nakliyesi ve kurulumu kolaydır.
Contalı, itmeli PVC boru bağlantıları basit ve montajı kolay, test edilebilir ve çabucak hizmete sokulabilirler.
Uzun yıllar kullanılabilir.

Pvc Boru Birleştirme Yöntemleri

Boru 90° açı ile kesilmelidir. Borunun uç kısmındaki yapıştırılacak olan yere yapılan kırma işlemi 15° açılı ve Ø20- Ø50 çap aralıkları için 1-2mm aralığında Ø63- Ø400 çap aralıkları içinse 3-6 mm aralığında olmalıdır. Yapıştırılacak yüzey iyice temizlenmeli toz çapak vb. kir kalmamalı ve hatta gerekiyorsa zımparalanmalıdır.
Temizlendikten sonra elle dokunulmamalıdır. Yapıştırıcının kıvamı kontrol edildikten sonra hiç boşluk kalmayacak şekilde, borunun çapına uygun fırça yardımıyla sürülmelidir. -5° ile 30° sıcaklık arasında 8 saat kurumaya bırakılmalıdır. 24 saat sonra basınç testi uygulanabilir.

Avantajları

Dişli Bağlantı ile Birleştirme

Bu yöntem, uyumlu olan iki dişin (erkek ve dişi) vidalama yöntemiyle birleştirilmesidir. Bu işlemde iki parça arasına dolgu malzemesi konulması gerekmektedir. Dikkat edilecek nokta dolgu malzemesinin miktarıdır.

Contalı Birleştirme

Contalı birleştirme sızdırmazlığı sağlar. Ek parçanın içindeki conta yuvasına conta yerleştirilir. Contayı yerleştirdikten sonra paranın kaygan olması için ucuna sıvı sabun sürülür. İki parça muf yatağına kadar itilerek birleştirilir. Parçanın içindeki contanın kaymamasına dikkat ediniz.

Flanşlı Birleştirme

PVC boru flanşlı birleştirmede, bağlantı aracı olarak kole kullanılır. Kole yüzeyinin karşısındaki yüzeyle arasına conta sızdırmazlık elemanı olarak kullanılır. Kole yüzeyi ile karşı yüzey pürüzsüz ve birbirine tam paralel olmalıdır.

Bu yöntem, uyumlu olan iki dişin (erkek ve dişi) vidalama yöntemiyle birleştirilmesidir. Bu işlemde iki parça arasına dolgu malzemesi konulması gerekmektedir. Dikkat edilecek nokta dolgu malzemesinin miktarıdır.

Contalı Birleştirme

Contalı birleştirme sızdırmazlığı sağlar. Ek parçanın içindeki conta yuvasına conta yerleştirilir. Contayı yerleştirdikten sonra paranın kaygan olması için ucuna sıvı sabun sürülür. İki parça muf yatağına kadar itilerek birleştirilir. Parçanın içindeki contanın kaymamasına dikkat ediniz.

Flanşlı Birleştirme

PVC boru flanşlı birleştirmede, bağlantı aracı olarak kole kullanılır. Kole yüzeyinin karşısındaki yüzeyle arasına conta sızdırmazlık elemanı olarak kullanılır. Kole yüzeyi ile karşı yüzey pürüzsüz ve birbirine tam paralel olmalıdır.

Yeraltı Döşeme

PVC Basınç Boruları için hendek tabanı taşsız ve pürüzsüz olması gerekir. Hendek tabanının genişliği PVC boru çapına 40 cm eklenerek hesaplanır.
Standart iklim koşulları dikkate alınarak belirlenen zemin gerekiyorsa uygun yatak malzemesi 1 ila 1.5 m arasında tabana serilmelidir.
Kullanılacak dolgu maddesinde keskin malzeme, sivri taş, kaya parçaları vb. sert parçalar bulunmamalıdır.
PVC Boru hendeklere döşenmeye başlanmadan önce yatak hazırlanmalıdır ve yaklaşık 15 cm taşsız malzeme konulmalıdır.
Dikkatle, yapılmış yatağa PVC boru döşenmeli ve rahatça oturtulmalıdır.
Borunun yarısına kadar elle yan dolgular yapılır ve sıkıştırılır. Borunun üst kısmını örtecek şekilde 15 cm yüksekliğine kadar tekrar dolgu malzemesi dökülür ve makine aracılığıyla borunun üzerine gelmeyecek şekilde sıkıştırma yapılır.
Kalan dolgu malzemesi yerleştirilir 25 cm den fazla doldurmadan tekrar makine aracılığıyla sıkıştırma yapılır.
Boru üzerindeki toprak dolgusu 30 cm yi geçmeden boru üzerinde makineyle sıkıştırma yapılmamalıdır.
Boru üzerine beton dökülmemelidir, çünkü borular esneklik kabiliyetini kaybeder. Tavsiye edilen örtü yüksekliği 0,9 mm dir.
İklimi soğuk olan yerlerde don tehlikesi olabileceğinden donma tehlikesinin ulaşamayacağı kadar derine gömülmelidir.

U-PVC Borular

U-PVC borular diğer boru türlerine göre hafif ve taşınması kolaydır. Hafifliği nedeniyle nakliye maliyeti düşüktür. Taşınması ve depolanması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Boruların ve boru muflarının kırılmamasına, deforme olmamasına dikkat edilmelidir. U-PVC borular muf kısımları depolama ve taşıma süreleri içinde yere temas etmemelidir. Temas etmemesi içinde boru altlarına destek konulmalıdır. Bu süre içinde boruların içine yabancı cisim, pislik, vb. girmemesi için üzerleri örtülmelidir. U-PVC borular üst üste koyulacaksa boruların muflu kısımlar birbirine temas etmemelidir. Yani borular birbirine ters şekilde koyulmalıdır.

pvc-ek-parca-kuzeyboru_(1)
Pvc içme Suyu Ek Parçaları

Pvc ek parçalar yapıştırma ve geçme muflu olarak 2 ye ayrılır. Geçme muflu dirseklerde 22°, 45° ve 90° açıları mevcuttur.
PVC redüksiyonlara çap düşürücüde diyebiliriz. Büyük çaptaki hattı istenilen küçük çapa düşürmeye yardımcı olur.
Pvc ek parçalar 50 mmden 400mm e kadar isteğe göre üretimi yapılır.

 

Pvc Boru Fiyatı

Kuzeyboru Pvc boru yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile sizlere ulaşıyor. Pvc boru çapları , pvc boru fiyatı , projenize uygun pvc boru ölçüleri, taşıma kolaylığı ve üretimin başından sonuna kadar geçen süredeki ekip çalışması ile size en uygun ürünü sunuyoruz. Kuzeyboru pvc boru fiyat avantajlarından yararlanmak ve pvc boru fiyat listesine ulaşmak için tıklayınız.

Teknolojik Altyapı

Kuzeyboru Pvc Boru üretiminin başından sonuna kadar üstün teknolojik altyapısı ile üretimini gerçekleştirir.

Üstün Performans

Kuzeyboru Pvc Boruları dayanıklılığı ve kanıtlanmış 100 yıllık ömrü ile projlerinizde güvenle kullanın.

%100 Orjinal Hammadde

Kuzeyboru müşterilerine en iyi hizmeti sunarken üretimini %100 orjinal hammade ile sağlar.

Kuzeyboru Akredite Deney Laboratuvarı

Kuzeyboru akredite deney laboratuvarı, gizlilik ve tarafsızlık ilkesine dayanarak deneyimli mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir.

Sonsuz Üretim Tekniği

Kuzeyboru Pvc Boru üretiminde projelerinize uygun çözümler sunar ve üretimin her anında yanında olur.

Yüksek Kalite Uygun Fiyat

Kuzeyboru Pvc Boruları yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile projelerinizin vazgeçilmezi olacak. Hemen iletişime geçin.