Çelik Takviyeli Koruge Boru

Çelik takviyeli spiral Koruge borularımız 800-2400 mm arasında üretilmektedir.

Çelik Takviyeli Koruge Boru

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Koruge borularımız 800mm den 2400 mm anma çapına kadar ve SN4 SN8 SN10 SN12,5 SN16 Halka Rijitliği değerleri ile üretilmektedir. Yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile Çelik Takviyeli Koruge borularımızı projelerinize uygun çözümler için üretiyoruz.

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Koruge Boru, dayanıklılığı ve mükemmel performansıyla öne çıkmaktadır. Modern inşaat projelerinde güvenilir bir çözüm sunan bu borular, çelik takviye ile güçlendirilmiş yapısı benzersiz performans sağlar.

Teknik Özellikler

Projenize özel olarak üretilen Çelik Takviyeli Koruge Borularımız, Polietilen hammaddesinden üretilmektedir. Elektrofüzyon kaynağına uygun olarak üretilir. Yüksek dayanım gücüne sahip olan Çelik Takviyeli Borular özel projelerde güvenle kullanılabilir.

Çelik Takviyeli Koruge Borularımızda kullandığımız Yüksek Yoğunluklu Polietilen hammaddesi sağlığa uygun taşıma işlemi için de kullanılmaktadır. Gıda, temiz su vb. taşıma ya da stoklama işleminde tercih edilebilmektedir.

Nominal Çap (mm)İç Çap (mm)Halka Rijitliği (kN/m²)
DNIDSN 4SN 8SN 10SN 12.5SN 16
800800+++++
10001000+++++
12001200+++++
14001400+++++
15001500+++++
16001600++++-
18001800++++-
20002000++++-

Avantajları

Elektrofüzyon kaynak yöntemi ile birleştirilmesi ile, birleştirme işleminde zamandan tasarrruf sağlar. Bu kaynak yöntem ile birleştirildiği için sızdırma yapmaz. Kullanılan çelik kaburga sayesinde yüksek mukavemet özelliği göstermektedir. Nakliye kolaylığı sağlar. Stoklama ve taşıma sırasında üst üste ve iç içe istiflenmesi büyük avantaj sağlar.

Döşeme kolaylığı, işçiliği minimize etmesi ve dar kazı alanı ile projede kolaylıklar sağlar. 50 yıl kullanım ömrü ile uzun yıllar projenizin hizmet vermesini sağlar. Darbelere direnç gösterir yer hareketlerine ve güneş ışınlarına karşı mukavemeti de yüksektir. Pürüzsüz iç yapısı sayesinde akışkan hızı yüksektir. Tortu yapmaz. Kimyasallara karşı direnci yüksektir. Korozyon oluşmaz.

Çelik Takviyeli Koruge Boru üretiminde en çok tercih edilen Yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) hammaddesini diğerlerinden ayıran özellikleri aşağıda belirtilmiştir.
Hafiflik ve kullanım kolaylığı sağlar.
Esnek bir yapıya sahiptir. Darbelere karşı direnç gösterir.
Dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Olumsuz doğa olaylarına karşı dayanım gösterir.
Kolay ve sağlam bir birleştirme yöntemi sunar.
Basınç altında ek yerlerinden çıkma ve kopma olmaması.
Mükemmel kaynak özellikleri ek yerlerinden çıkma/kopma veya sızıntı olmasını engellemektedir.

çelik-takviyeli-boru

Çelik Takviyeli Koruge Borularımız Dünyanın Her Yerinde

Kuzeyboru Çelik takviyeli koruge borular uluslararası birçok projede ve geniş kullanım alanı ile dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Bu nedenle imalatımız taşınabilir olarak yapılabilmektedir. Büyük proje ve uygulamalar için nakliye avantajı sağlamak adına, proje yerinde üretim yapmaktayız. Bu avantajlardan yararlanmak, Kuzeyboru çelik takviyeli koruge boru fiyat listemize ulaşmak ve size özel iskonto oranımızı öğrenmek için [email protected] adresimize mail atabilir, iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pürüzsüz İç Yüzey, Esneklik, Yüksek Dayanıklılık

Kuzeyboru metal takviyeli koruge borular iç yüzeyi pürüzsüz dış yüzeyi kaburgalı olarak üretilmektedir. Pürüzsüz yapısı boruya yüksek akışkanlık kazandırmaktadır. Yüksek akışkanlığı ile içinde tortu birikmesine de engel olur. Atık suların aktarımında karşılaşılan sorunlara önemli bir çözüm olan Çelik Takviyeli Koruge Borular, klasik boru sistemlerinde oluşan maliyet, ve arızalarında önüne geçmesini sağlamıştır. Pürüzsüz yapısı ile Çelik Takviyeli Koruge Borular, sızdırma yapmaz, tortu oluşumuna engel olur. Kullanılan birleştirme yöntemi ile de sızıntı ve yabancı maddenin boru içerine girmesi engellenir.
Esneklik; Çelik Takviyeli Koruge Borular dış mukavemete dayanıklılığı ile projelerinize değer katacaktır. Döşeme işleminin ardından borular kullanım süresi içerisinde birçok yük, darbe ve yer hareketine maruz kalır. Çelik Takviyeli Koruge Borularımız hammaddenin elastisite modülü sayesinde darbeleri, yer hareketlerini absorbe eder. Projenize özel olarak üretilen Çelik Takviyeli Koruge Borular, iç yapısı sayesinde ani oluşabilecek yükleri tek nokta yerine boru çevresine dağıtarak sıkışmaya izin vermez.
Yüksek Dayanıklılık; Kuzeyboru Çelik Takviyeli Koruge Boru, darbe, yük ve zemin hareketlerine karşı yüksek dayanım gösterirler. Üretiminde kullandığımız teknoloji sayesinde uzun yıllar kullanım ömrü sunan borularımız ile projenize değer katıyoruz.

Çelik Takviyeli Koruge Boru Döşenmesi

Projenize özel üretim tekniği ile üretimini sağladığımız Çelik Takviyeli Borularımız 6 ve 12 metrelik boylar halinde üretilmektedir. Hafif, taşınması ve stoklanması kolay olan borularımız döşemesinde avantaj sağlar. Yukarıda belirttiğimiz özellikleri sayesinde kırılmaz, çatlamaz bu sayede fire verme riski ortadan kalkar.
Elektrofüzyon kaynak yöntemi kullanılan döşeme yöntemi sayesinde sızdırmazlığı sağlayan borularımız, kolay kaynak yöntemi sayesinde daha hızlı döşeme, zaman ve işçilik açısından kolaylık sağlar.

Çelik Takviyeli Koruge Boru Birleştirme Yöntemleri

Size özel tasarlanan Çelik Takviyeli Koruge Borular, üretim aşamasında kullanıma uygun olarak birleştirme yöntemlerine uyumlu üretilir.

Elektrofüzyon Birleştirme Yöntemi
Çelik takviyeli koruge borularda yapılacak olan elektrofüzyon birleştirme işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir;
Kaynak işlemi 5°C ve üzerinde bir sıcaklıkta gerçekleştirilmelidir.
Borunun kaynak yapılacak olan kısmının kaynak öncesinde temizlenmelidir.
Borunun muf kısmına geçme boyu tespit edilmelidir. Boruların geçme işlemi ölçülen boya göre yapılmalıdır.
Boru yüzeylerinin birbirine paralel olması gerekmektedir. Geçme yüzeylerinde boşluk kalmamasına dikkat edilmelidir.
Rezistans uçları adaptöre oturtulup, kaynak kabloları borunun üzerinde kalması sağlanmalıdır.
Kaynak başlangıcında kaynak süresi ve diğer değerler kaynak makinesi üzerine işlenmelidir.
Kaynak bitmesi ile birlikte adaptör çıkartılmalı, boru kaynağının sızdırmazlık testi dolgu öncesi yapılmalıdır.Başarılı bir kaynak işlemi için en önemli unsur ; Kaynak Makinesi’dir. Kuzeyboru Boru Kaynak Makinesi teknik özellikleri ile boru birleştirme işlemlerinde size avantaj sağlar. Kaynak makinesi fiyatı almak için canlı destek ile görüşebilirsiniz.

Çelik Takviyeli Boru Stoklama

Çelik takviyeli koruge boruların yüklenmesi, taşınması ve stoklanması önemli bir konudur. Bu nedenle bu işlemler sırasında aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.
Borular güneş görmeyen alanlarda süresiz olarak stoklama yapılabilir.
Etrafı tamamen kapalı alanlarda ortam sıcaklığının yüksek olması ön görülerek uzun süreli stoklama yapılmamalıdır.
Güneş gören bir ortamda stoklama yapılacak ise bir yıl bekleme süresine dikkat edilmelidir.
Gerekli emniyet tedbirleri alınmalı, zeminin düz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir.
İç içe boru stoklamada birden fazla boru, üst üste stoklamada iç içe boru konulmamalıdır.
600 mm çapındaki borular çapraz olarak üç sıra, 1000 mm’ye kadar olan borularda iki sıra, 1000 mm ve üzeri borularda tek sıra istif tercih edilmelidir.

Çelik Takviyeli Boru Yükleme ve Nakliye

Çelik Takviyeli Koruge Borularımız iç içe yerleştirilebilmesi sayesinde nakliye de avantaj sağlar.
İstenilen uzunlukta üretilen borularımız, yüklenmesi ve yerleştirilmesi esnasında darbelere karşı korunmalıdır.
Boruların uç kısımlarındaki hassasiyete dikkat edilmelidir.
Araç kasasının yan desteklerinin boruya zarar vermemesi için gerekli önlemler alınmalıdır.
Borular yerde sürüklenmemelidir.
Nakliye ve yükleme konusunda daha fazla teknik bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Çelik Takviyeli Koruge Boru Fiyatı

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Koruge Boru yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile sizlere ulaşıyor. Kuzeyboru üretimini yaptığı koruge boruda uygun çapları , düşük maliyeti , taşıma kolaylığı ve üretimin başından sonuna kadar geçen süredeki ekip çalışması ile size en uygun ürünü sunuyor. Kuzeyboru Çelik Takviyeli Koruge Boru avantajlarından yaralanmak ve Çelik Takviyeli Koruge Boru fiyat listesine ulaşmak için tıklayınız.

Teknolojik Altyapı

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Spiral Koruge Boru üretiminin başından sonuna kadar üstün teknolojik altyapısı ile üretimini gerçekleştirir.

Üstün Performans

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Spiral Koruge Boruları dayanıklılığı ve kanıtlanmış ömrü ile projlerinizde güvenle kullanın.

%100 Orjinal Hammadde

Kuzeyboru müşterilerine en iyi hizmeti sunarken üretimini %100 orjinal hammade ile sağlar.

Kuzeyboru Akredite Deney Laboratuvarı

Kuzeyboru akredite deney laboratuvarı, gizlilik ve tarafsızlık ilkesine dayanarak deneyimli mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir.

Sonsuz Üretim Tekniği

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Spiral Koruge Boru üretiminde projelerinize uygun çözümler sunar ve üretimin her anında yanında olur.

Yüksek Kalite Uygun Fiyat

Kuzeyboru Çelik Takviyeli Spiral Koruge Boruları yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile projelerinizin vazgeçilmezi olacak. Hemen iletişime geçin.